Via de tellerstanden die zij dagelijks ontvangt, houdt Car-Pass de vinger aan de pols van de after-sales activiteiten binnen de autosector. Het zal niemand verbazen, maar het hart van de autosector klopte wat trager in 2020. Car-Pass verwerkte in totaal 8,19 miljoen tellerstanden afkomstig van de diverse werkplaatsen in ons land. Dat is een daling met 14,5% in vergelijking met 2019. Het verlies van de eerste lock-down, toen de activiteit met 80% daalde, heeft de sector niet meer kunnen goedmaken. Op de grafiek is er inderdaad niet echt sprake van een inhaalbeweging in de maanden mei en juni. De lock-down in de maand november had duidelijk minder impact.
Opvallend is ook het verschil tussen de sectoren. Zo viel het aantal herstellingen in de carrosseriesector met een derde terug. De bandencentrales konden het verlies beperken tot -11%. Merkdealers keken tegen een daling van 17% aan.
Uit het jaarverslag van de vzw Car-Pass blijkt dat 2022 werd gekenmerkt door een daling van het aantal aangevraagde Car-Pass documenten, maar ook van het aantal gevallen van tellerfraude, vooral bij geïmporteerde occasies. Positief was ook de stijging van de instroom aan tellerstanden, in het bijzonder deze van de geconnecteerde voertuigen. Dit ondanks het feit dat sommige invoerders hun wettelijke verplichtingen op dat vlak niet naleven.
...
Uit de gegevens van de vzw Car-Pass blijkt dat we vorig jaar met zijn allen weer een beetje meer met de auto reden. De gemiddelde personenwagen legde 16.589 km af. Dat is 8% meer dan in 2021, maar nog steeds 7,5 % minder dan in het Coronavrije jaar 2019. De cijfers bevestigen de logica dat hoe jonger het voertuig, hoe meer er mee gereden wordt.
...
De Kamer heeft het wetsontwerp dat de Car-Pass wetgeving aanpast unaniem goedgekeurd. De wet bevat een aantal belangrijke punten die de Car-Pass future proof zullen maken.
...
Het Car-Pass team is voor de 6de maal Belgisch kampioen VW Fun Cup in de categorie biplace. Gedurende dit seizoen hebben ook 70 passagiers in alle veiligheid een unieke race ervaring kunnen beleven. Dank aan onze piloten en DRM voor de voortreffelijke technische en logistieke ondersteuning.
...